Azerbaycan tuz mağaraları

image

Geçenlerde yaptığım Azerbeycan turunda gitmistim bu mağraya. Aslında burasi bir hastane. Ülkemizdende ziyaret eden çok. Nahcıvan’da yerin 180 metre altında bulunan Tuz Dağı Hastanesi’nde bugüne kadar 40 bin nefes darlığı çeken astım ve bronşit hastasının yüzde 90 oranında sağlığına kavuştuğu söyleniyor. Artık ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem. Girişi düz bir mağra. Gelenler enaz birkaç gece kaliyor. İçeride odalarda mevcut. Nahçivan’a ulkemizden hem karayoluyla hemde havayoluyla gitmek mümkün. Turk Hava Yollarinin (THY) Istanbul’dan direk seferi var. Veya Iğdır’dan kalkan otobuslerede binilebilir.

Uzun seneler yurtdışında seyahat sirketlerinde calistim. Ülkeme döndum ve tekrar rehberlige basladim, burası da benim blogum. Datça’da yaşıyorum, Dünyayi geziyorum. Belki bir gün beraber gezeriz, ne dersiniz?

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sliding Sidebar

Profesyonel Turist Rehberi, Gezgin

Profesyonel Turist Rehberi, Gezgin

Dünyayı Geziyorum.. Herkes Eyfeli yazar, Roma'yı paylaşır. Burası benim blogum. Butik tavsiyeler veriyorum, kimsenin gitmediği yerlere gidiyorum. Datça’da yaşıyor, Dünyayi geziyorum. Belki bir gün beraber gezeriz, ne dersiniz?